• صفحه اخبار رویدادها


فراخوان ثبت نام در سومین رویداد کارآفرینی چکاوک

دانشگاه علامه طباطبائی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حوزه علوم انسانی و اجتماعی فعال در کشور معتقد است که به دلایل مختلف، دانشجویان و دانش‌آموختگان این حوزه به میزان کافی با تکنیک‌ها، ادبیات و فضای کسب‌وکارهای نوپا آشنا نیستند ولی این مسئله بدین معنا نیست که توان بالقوه کارآفرینی در بین آن‌ها وجود ندارد. ازجمله مشکلات موجود در اکوسیستم کارآفرینی دانشگاه علامه طباطبائی می‌توان به مواردی چون: کمبود مهارت‌ها و دانش‌های آموزش داده‌شده در دروس تحصیلی ارائه‌شده در دانشگاه، عدم شناخت و آشنایی دانشجویان با نیازهای مشتریان حوزه علوم انسانی و اجتماعی و نداشتن انگیزه کافی برای راه‌اندازی کسب‌وکار جدید اشاره نمود. به همین دلیل با هدف آموزش و توانمندسازی افراد مستعد در این بخش، ایجاد یک رابطه‌ی مؤثر بین دانشجویان و دانش‌آموختگان و فعالان حوزه‌ی کسب‌وکارهای نوپا و ورود این افراد به شبکه‌های موجود در کشور، دانشکده اقتصاد و مرکز کارآفرینی دانشگاه اقدام به برگزاری رویداد سالانه چکاوک نموده است. این رویداد که متشکل از مجموعه‌ای از کارگاه‌های عمومی و تخصصی برای شکل‌دهی به کسب‌وکارهای نوپا در حوزه علوم انسانی و اجتماعی، سخنرانی و ارائه تیم‌های کارآفرین نوپا است، طی سه هفته رقابت فشرده با حضور بیش از 100 نفر از دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته‌های مختلف از دانشگاه‌های سراسر تهران هرساله در آبان ماه در دانشکده اقتصاد برگزار می‌‌شود.

دانشگاه ها نقش اساسی در هدایت دانشجویان و دانش آموختگان برای گام نهادن در مسیر نوآوری و کارآفرینی دارند. شکل گیری کسب و کارهای نوآور و موفق در دانشگاه ها علاوه بر اینکه راه را برای تحقق اقتصاد دانش بنیان هموار می کند با فراهم کردن بستر خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی منجر به تربیت جوانانی خواهد شد که  اعتماد به نفس، انگیزه و پشتکار مبنای موفقیت آنان است. به همین منظور رویداد چکاوک با هدف توسعه مفاهیم کارآفرینی و کسب و کار نوپا (start up) در جامعه علوم انسانی و اجتماعی طراحی گردیده و شامل مجموعه ای از کارگاه های آموزشی عمومی و تخصصی و جلسات مربیگری است.

سومین دوره رویداد کارآفرینی چکاوک، نهم تا بیست و پنجم آبان ماه امسال برگزار می‌شود. تمامی کسانی که ایده ای نوآورانه برای راه اندازی یک کسب و کار یا تخصص های عمومی برای حضور مؤثر و همکاری در یک تیم و یا تنها انگیزه کافی برای ورود به این حوزه را دارند می توانند در این رویداد شرکت نمایند.

🔸برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به سایت چکاوک به آدرس www.chakavak-event.ir مراجعه کنید.

🔻مهلت ثبت‌نام تا ۳۰ مهرماه🔻

تاریخ درج خبر: 1397/07/18  -  ساعت درج خبر: ١٠:١٣  -  شماره خبر: ٧٠٥٠  -  تعداد بازدید: 374


خروج