• رویدادهای مرکز


فراخوان بهرمندی از امکانات سنجش استعدادهای شغلی

مرکز کارآفرینی و هدایت شغلی دانشگاه علامه طباطبائی با همکاری استارت آپ اندازهاقدام به سنجش استعداد های شغلی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه نموده است.

وقتی صحبت از اشتغال به میان می آید، یکی از اولین موضوعاتی که مطرح می شود، شکاف بین آموزش های دانشگاهی و نیازهای صنعت و بازار کار است. اما تقلیل این مسئله تنها به این مورد و انداختن همه تقصیر ها به گردن نظام آموزش عالی کشور، کمی ساده انگارانه به نظر می رسد. برای رسیدن به راه حل درست و منطقی می بایست یک پدیده را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار داده و نقش و میزان اهمیت عوامل مختلف دخیل در موضوع را شناسایی و سپس به دنبال راهکارهای مناسب با هر یک بود.

به عنوان مثال آیا آموزش و پرورش که خروجی آنها در واقع ورودی های دانشگاهها را تشکیل می دهد، نقش خود را در تربیت افرادی که آمادگی ذهنی برای مواجهه و ورود به عصر اقتصاد دانش بنیان را می داند و در این راه اقدامات موثری انجام می دهد؟ یا صنایع ما چقدر در جهت تبیین نیازهای آموزشی آینده مورد نیاز خود تلاش و آن را به نظام آموزشی انتقال می دهند ؟ البته بسیاری از پرسش های مشابه دیگری را نیز می توان در این رابطه مطرح کرد. اما دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان دانشگاه جامع علوم انسانی و اجتماعی کشور با احساس این خلا که بسیاری از دانشجویان و دانش آموختگان این حوزه از عدم آشنایی خود با علایق ، استعدادها و توانمندی هایشان رنج می برند،تلاش کرده با طراحی و ارایه یک سامانه حرفه ای، به یاری دانشجویان، دانش آموختگان و افراد جویای شغل برآید.

آشنایی با پرسشنامه استعدادیابی کلیفتون

کلیفتون، روانشناس آمریکایی، یکی از نخستین کسانی بود که در حوزه‌ی توسعه‌ی فردی روی مفهوم نقاط قوت تأکید کرد و نشان داد که تقویت نقاط قوت و شناسایی حوزه هایی که در آن فرد دارای بیشترین پتانسیل برای ایجاد نقاط قوت است، اثر بخشی بیشتری از تلاش برای بهبود نقاط ضعف دارد. به همین علت انجمن روانشناسی آمریکا در سال ۲۰۰۳عنوان “پدر روانشناسی نقاط قوت”را برای او به کار بردند.

این پرسشنامه دارای ۱۷۷سوال و ۳۴بعد( نقطه قوت )است. در هر سوال شما با دو گویه به صورت جمله توصیفی مواجه می شویدکه باید در روی طیف، گزینه ای که بیشترین تناسب را با وضعیت شما دارد، انتخاب نمایید.

در پایان فرایند ارزیابی، کارنامه ای در اختیار شما قرار خواهد گرفت که در آن گزارش کاملی از نقاط قوت شخصیتی و مهارتی، مناسب ترین مشاغل ، اقدامات لازم برای توسعه مهارت های فردی و بسیاری از موارد مفید دیگر را به شما ارائه می دهد.

جهت استفاده از خدمات این آزمون به لینک زیر مراجعه کنید.

 https://survey.porsline.ir/s/0G2c4UT

تاریخ درج خبر: 1399/08/13  -  ساعت درج خبر: ١٤:٢٥  -  شماره خبر: ١٣٢٣٣  -  تعداد بازدید: 86


خروج